top of page
Andrea Puškáčová - Healthybycerna

Bc. Andrea Puškáčová

Výživová koučka

  • Instagram
  • TikTok
  • Spotify
  • Apple Podcast
  • Soundcloud

Jmenuji se Andrea (Andy) a jsem výživářkou v týmu Healthy by Cerna. Vyrůstala jsem v rodině bez striktních pravidel ohledně jídla. Mohla jsem jíst cokoliv a kdykoliv. Zároveň jsem ale vnímala hesla jako "U nás se jídlem neplýtvá" a "Neodejdeš od stolu, dokud to nesníš". To ovlivnilo můj vztah k jídlu a naučilo mě ignorovat potřeby svého těla a přejídání se tak stávalo běžnou součástí mého života. 

 

Na střední škole se začaly objevovat zdravotní problémy a já si uvědomila, že moje "zdravé" stravování není tak zdravé, jak se zdálo. Začala jsem zkoumat vliv stravy na hormonální zdraví, psychiku a mikrobiom - náš druhý mozek.

Moje zkušenosti mě dovedly k intuitivnímu stravování a podpoře při řešení poruch příjmu potravy. Zaměřuji se také na ženské reprodukční zdraví, které je mi osobně blízké.

Věřím, že vyléčení z poruch příjmu potravy, panické poruchy, narušené hormonální rovnováhy je možné a že číslo na váze nedefinuje vaši hodnotu. Dokázala jsem vzít zdraví do vlastních rukou a vyléčit se. Věřím, že to dokážete i vy.

 

Jaké mám vzdělání?

 

Vystudovala jsem vysokou školu v oboru sociální práce a sociální politika. Tento obor mě naučil, jak pracovat s klientem v těžkých a krizových životních situacích. Znalosti z metod sociální práce, krizové intervence a psychologie při práci s klientem využívám denně.  Absolvovala jsem profesní kurz výživového poradce s akreditací MŠMT zakončený státní profesní zkouškou. Své vzdělání si neustále doplňuji o kurzy a webináře, abych svým klientkám předávala ty nejaktuálnější informace. Momentálně se připravuji na započetí kurzu kouče poruch příjmu potravy s certifikací The CCI Eating Disorder Coach.

 

Proč spojení s Kami? Obě vnímáme práci jako poslání a sdílíme stejné hodnoty. Jsem ráda, že jsem našla člověka, který stejně jako já hájí práva ženy na zdravý a šťastný život.

bottom of page