Cheesecake do skleničky na 3 způsoby

Chystáte posezení s přáteli na zahradě, rodinnou oslavu, nebo si chcete k snídani dopřát nějakou dobrotu? S pomalu se blížícím létem jsou svěží dezerty do skleničky ideální volbou. Večer během pár minut připravíte a ráno můžete servírovat. Partnerem receptu jsou sušenky Gullon bez cukru, které seženete do 7. do 13. 6. v akci na kosik.cz.

1. Malinový sen

Ingredience:

- Tvaroh nízkotučný 100 g

- Ricotta 65 g

- Protein Slaný karamel 10 g

- Gullon Fibre Biscuits 35 g

- Mražené maliny 40 g

+ nahoru 9 g sušenka a maliny na ozdobu


Připravíme si sklenici, do které budeme cheesecake aranžovat. V misce smícháme tvaroh, ricottu a protein. V druhé misce si nadrtíme sušenky na sypkou konzistenci. Můžeme nechat pár větších kousků. Vrstvíme do sklenice v pořadí: 2/3 nadrcených sušenek, krém, mražené maliny, krém, zbytek sušenek a poslední vrstva krému. Ozdobíme malinami a sušenkou. Necháme přes noc odležet v lednici.


Hodnoty na 1 porci: 402 kcal, 28 g B, 36 g S, 15 g T

2. Banana cookies and cream

Ingredience:

- Tvaroh nízkotučný 80 g

- Selský jogurt s hustší konzistencí 50 g

- 1 lžička skořice

- Čekankový sirup 5 g

- Gullon sušenky Twins 21 g

- Banán 35 g

- Kešu máslo 15 g

+ nahoru 2 ks sušenky Twins


Připravíme si sklenici, do které budeme cheesecake aranžovat. V misce smícháme tvaroh, jogurt, skořici a čekankový sirup. V druhé misce si nadrtíme sušenky na sypkou konzistenci. Vrstvíme do sklenice v pořadí: nadrcené sušenky, krém, kousky nakrájeného banánu, krém, kešu máslo a poslední vrstva krému. Ozdobíme jednou nadrcenou sušenkou a druhou v celku. Necháme přes noc odležet v lednici.


Hodnoty na 1 porci: 392 kcal, 16 g B, 46 g S, 16 g T

3. Hruška a pekany

Ingredience:

- Skyr natur 130 g

- 1 lžička vanilkového extraktu

- Gullon sušenky Digestive 28 g

- Marmeláda hruška a rakyrtník 20 g

- Pekanové ořechy 15 g

+ nahoru 13 g sušenka na ozdobu


Připravíme si sklenici, do které budeme cheesecake aranžovat. V misce smícháme skyr s vanilkovým extraktem. V druhé misce si nadrtíme sušenky na sypkou konzistenci. Vrstvíme do sklenice v pořadí: ½ nadrcené sušenky, krém, marmeláda, krém, druhá půlka nadrcených sušenek. Ozdobíme sušenkou. Necháme přes noc odležet v lednici.


Hodnoty na 1 porci: 404 kcal, 19 g B, 42 g S, 17 g T

Dobrou chuť a nezapomeňte dát vědět, jak vám dezerty chutnaly! :)