top of page

Cheesecake s lesním ovocem

Pomalu přichází jaro (přestože počasí tomu zatím příliš nenasvědčuje) a to si žádá nějaký svěží jarní dortík. Věřím, že si tento recept oblíbíte a budete se k němu pravidelně vracet. Volím opět jednoduchost a osvědčené kombinace, které fungují skvěle dohromady. Lesní ovoce z obchodu konečně začíná mít chuť, takže plánuju tuhle sezónu pořádně využít.

Základ cheesecaku je tvořen ovesnými vločkami, krém pak několika druhy mléčných výrobků, které můžete v případě potřeby kombinovat.


Na jeden kousek (1/8 dortu) vychází přibližně: 357 kcal, 12 g B, 17 g S, 25 g T.

Co budeme potřebovat (forma o průměru 22 cm):

Korpus:

150 g ovesných vloček

70 g másla

1 PL čekankového sirupu


Krém:

1 vanička ricotty (250 g)

1 vanička mascarpone (250 g)

1 vanička nízkotučeného tvarohu (250 g)

150 g mražených borůvek


Horní vrstva:

Čerstvé jahody a maliny (200 - 250 g)

1 želatina (10 g)

1 PL vody


Zdobení:

100 g malin


Příprava:

1. Troubu předehřejeme na 180 °C. Ovesné vločky rozmixujeme na mouku, přidáme rozpuštěné máslo a lžíci čekankového sirupu. Vše společně promícháme.

2. Směs vmačkáme na dno dortové formy vyložené pečícím papírem. Dáme na 10-15 minut péct do trouby, aby korbus získal zlatavou barvu a křupavou strukturu. Necháme vychladnout.

3. V míse ušleháme krém z ricotty, tvarohu a mascarpone.

4. 2/3 krému navrstvíme na korpus. Posypeme mraženými borůvkami a doplníme zbytek krému.


5. Želatinu připravíme podle návodu a dokud je ještě teplá, přidáme nakrájené jahody, maliny a 1-2 lžíce vody. Pořádně společně rozmícháme (maliny můžeme trochu rozmačkat, aby pustily šťávu). Nalijeme na krémový základ.

5. Necháme přes noc ztuhnout v lednici, ozdobíme čerstvým ovocem a můžeme podávat.

Tip na závěr: Dezert je (až na 1 lžíci čekankového sirupu v základu) slazen pouze ovocem, takže pokud máte rádi sladší chutě, doporučuji krém přisladit.

Dobrou chuť!

bottom of page