Můj den na talíři

Podle ankety na instagramu jste měli velký zájem o to, abych vám nafotila, jak vypadá můj jídelníček v průběhu celého dne. Aktuálně se nacházím v lehkém deficitu (dietě/hubnutí) před dovolenou, takže maličko víc dbám na přípravu jídla a počítání makroživin. Většinu roku nic nevážím ani nepočítám, protože si troufám říct, že už znám svoje tělo a přece jen mám už jednotlivé porce v oku.


Je třeba dodat, že každý den u mě bude vypadat maličko jinak. Hodně záleží na programu, který ten den mám - někdy jím celý den jen doma, někdy naopak všechno připravuju s sebou do krabiček. Co se ale nemění je důraz na základní kvalitní potraviny. Na druhou stranu se i u mě občas objeví nějaký "zpracovanější" produkt. Přece jen jsem jenom člověk a beru to tak, že jídlo má sloužit mně a ne já jemu.


Myslím si, že nemá smysl psát vám přesné gramáže porcí, protože právě ty budou u každého individální. Nemyslím si tedy, že je vhodné kopírovat přesné gramáže jídelníčku někoho jiného, protože každý máme jiné tělesné dispozice, pohybovou aktivitu, věk, cíle a podobně. Jídla s vámi sdílím tedy spíš pro inspiraci. Neberte to tedy prosím jako nějaký vzor. Tohle je něco, co aktálně sedí mně. Tak jdeme na to! :-)


Snídaně

8:45

Bílý jogurt s polotučným tvarohem a proteinem, banán, čokoládové müsli (kupuju pečené müsli Janova pec), mandlové máslo


Dopolední káva

10:45

Jestli něco miluju, tak je to káva s pořádně našlehaným mlékem! Tu počítám mezi jídlo, protože si jí dávám buď s polotučným, nebo tučným mlékem (pokud si dáváte klasickou černou kávu, tak tu není do příjmu třeba počítat). Beru to tedy jako takovou malou svačinku.


Oběd

12:15

Květákový mozeček s žitným chlebem: Uvařila jsem květák (na tuhle porci je cca 200 g květáku), na pánvi orestovala cibulku, žlutou papriku, kvalitní krůtí šunku a přidala nasekaný uvařený květák. Směs jsem chvilku restovla, přidala vajíčko a plátek nakrájeného sýra. Dochutila jsem solí, pepřem, muškátovým oříškem a čerstvou pažitkou ze zahrádky.


Svačina

15:20

Odpoledne jsme se byli projít v parku, takže jsem si svačinu připravila s sebou: jahodový ovofit, jablko, směs ořechů.


Odpolední káva

16:30

Po procházce jsem měla sraz s kamarádkou v kavárně, takže přišla na řadu káva č. 2 - tentokrát výborné Iced Latte!


Večeře

19:40

Brambory pečené v troubě se žlutou paprikou, celozrnná tortilla s půlkou mozzarelly light a slaninou, kečup. Tuhle kombinaci vyzkoušejte - byla to lahůdka!


TIP

Odpoledne jsme se byli projít v Havlíčkových sadech, které jsou opravdu nádherné. Pokud jste tam ještě nebyli, rozhodně vyrazte!


Závěrem

Dejte mi vědět, jestli vás tenhle koncept baví. Ráda podobný článek zopakuju!