Poke bowl

Člověk by řekl, že se jedná o klasický pokrm asijské kuchyně - ve skutečnosti je poke havajskou specialitou, jejíž základem je rýže a ryba. Závan Japonska je v chutích každopádně patrný. Obsahem pokrmu jsou kousky různých surovin (odtud původ slova poke = krájet na kousky). Svou poke bowl si tak můžete připravit podle vlastních chutí a dostupnosti potravin. Variant přípravy je samozřejmě mnoho. Zde máte inspiraci na jednoduchou variantu, která přesně sedí do mých oblíbených chutí!


Co budeme potřebovat

Rýži (nejlépe jasmínovou)

Lososa

Mrkev

Ředkvičky

Mango

Edamamme (sójové boby)

Avokádo

Čerstvý koriandr

Černý sezam

Poke omáčku


Postup

1. Nejprve si dáme vařit rýži - pokud máte rýžovar, je to úplně ideální.


2. Další krok je ryba - já se přiznám, že syrovým rybám ze zahraničí moc nevěřím a raději je tedy tepelně upravuju (původní recept totiž obsahuje syrovou rybu). Lososa jsem zhruba 20 minut pekla v troubě. Mám ho tak nejradši - obsahuje sám o sobě hodně tuku, takže není potřeba ho smažit a pečením se vytvoří zlatavá krusta na povrchu.


3. Stranou jsem si připravila nakrájené avokádo, mrkev na tenké plátky, ředkvičky, mango a zelené sójové boby edamamme (ty mám mražené z Makra, takže jen chvilku opěču na pánvi).


4. Na dno misky dáme uvařenou lepkavou rýži, naskládáme připravené ingredience včetně hotového lososa, zakápneme poke omáčkou, posypeme černým sezamem a ochutíme čerstvým koriandrem.

Dobrou chuť!