Rýžová kokosová kaše s mangem

Rýže je skvělá surovina, která najde své využití při vaření slaných, ale i sladkých jídel. Když si představíme sladké pokrmy z rýže, nejspíš se mnohým z nás vybaví nákyp ze školení jídelny. :) Pojďme si tedy trochu zpravit chuť kaší, která má svůj základ v asijské kuchyni a hodí se skvěle na snídani, nebo i oběd či večeři.


Co budeme potřebovat

Rýži

Kokosové mléko

Mango

Kokosové chipsy

Protein, pokud chceme dodat bílkoviny

Sladidlo, pokud nepoužijeme protein, který kaši dosladí (například čekankový sirup)


Příprava rýže

Na přípravu kaše budeme potřebovat uvařenou rýži. Já to dělám tak, že si v rýžovaru dopředu uvařím několik porcí rýže, že kterých pak připravuju různá jídla. Můžete tak použít již připravenou rýži z lednice (tahle varianta značně šetří čas), nebo si rýži uvařit čerstvou. Používám thajskou jasmínovou, která hezky lepí - to mám nejradši. :)


Postup

1. V hrnci rozehřejeme kokosové mléko a nechám mírně bublat. Přidáme uvařenou rýži a chvíli povaříme.


2. Hotovou kaši sundáme z plotny a pokud chceme přidat bílkoviny, vmícháme metličkou protein - samozřejmě takovou příchuť, která se bude hodit chuťově. Já použila příchuť Milk rice od Biotechu, která se řadí mezi moje nejoblíbenější a navíc se k tomuhle receptu perfektně hodí!


3. Na kaši přidáme čerstvé nebo mražené mango a posypeme kokosovými chipsy (nejradši mám ty od značky Sense Coco), které krásně křupou.

Dobrou chuť!